نکات مهم درباره عکاسی فرمالیته

26 آذر ، 1398
تالار عروسی عرشیا

نکاتی که باید در عکاسی فرمالیته رعایت نماییم 

خدمات مجالس عروسی به یکی از کسب و کارهای پر رونق و موفق تبدیل شده است. برگزاری جشن عروسی نیازمند به کار گرفتن نظم و هماهنگی بین کارها و مشخص کردن دقیق مسئولیت هر نفر است. شرکت‌های خدمات مجالس رقابت شدیدی در ارائه ایده‌های جدید دارند. 
خدمات مجالس وظیفه دارد بخش‌های مختلفی که برای برگزاری مراسم عروسی تعریف شده‌اند را به انجام برساند. تزئین ماشین عروس، سفره عقد، انتخاب و خرید لباس، فیلم‌بردار و عکاس، گروه موسیقی و نور از جمله فعالیت‌های خدمات مجالس هستند. در نهایت، تمام کارهایی که در برگزاری جشن عروسی انجام می‌شوند، برای ثبت خاطره‌ای است که احتمالاً شادترین و به یاد ماندنی‌ترین شب زندگی زوج‌های جوان خواهد بود.
خاطره‌ای که از برگزاری جشن عروسی می‌ماند، به صورت عکس‌ها و فیلم‌هایی است که در این شب ثبت شده‌اند. بنابراین، به کارگیری یک عکاس خوب و حرفه‌ای می‌تواند خاطره‌ای شفاف‌تر به یادگار بگذارد. از این جهت استفاده از تجربیات یک عکاس حرفه‌ای با ایده‌های جدید حائز اهمیت زیادی است. 

مراسم فرمالیته عروسی چیست؟

مراسم فرمالیته عروسی بدین معناست که روز عروسی خود را پیش از فرا رسیدن آن شبیه‌سازی کنید. شما به همراه همسرتان در روزی که کس دیگری به جز شما حضور ندارد، ملبس و مزین به پوشش و آرایش شب عروسی‌تان یا چیزی شبیه به آن می‌شوید. در این مراسم با پوشیدن لباس رسمی با تم فانتزی‌تر و ساده‌تر، آرایش چهره، درست کردن موها و گذاشتن تاج گل بر سر و کارهای دیگری که در جشن عروسی انجام می‌شوند، مراسم فرمالیته پیش از عروسی را برگزار می‌کنید. به عکس‌‌هایی که در این روز گرفته می‌شوند نیز عکاسی فرمالیته می‌گویند. عکاس‌ها توانسته‌اند مولد ایده‌های جدید در این زمینه باشند. عکاسی فرمالیته یکی از اینهاست. حتماً در عکس‌های عروسی دوستان و نزدیکان خود، مدل‌های اسپرت از عکس‌های عروس و داماد را دیده‌اید. دانستن نکات مهم درباره عکاسی فرمالیته به ثبت خاطره‌ای جذاب‌تر از جشن عروسی کمک زیادی می‌کند.

عکاسی فرمالیته مراسم عروسی

در انتخاب لباس برای عکاسی فرمالیته دقت کنید! 

انتخاب لباس مناسب برای عکاسی فرمالیته بستگی زیادی به سلیقه شما دارد. بعضی از زوج‌ها ترجیح می‌دهند از لباس عروس و داماد برای عکاسی استفاده کنند. ترجیح بعضی‌ها نیز این است که از لباس‌هایی ساده‌تر و به اصطلاح اسپرت برای این منظور استفاده کنند. پیشنهاد بسیاری از عکاسان این است که از لباس‌هایی متفاوت از لباس عروسی برای عکاسی فرمالیته استفاده کنید. هرچند باید در نظر داشت که پوشیدن لباس‌های رنگی‌رنگی و شلوغ، مناسب این سبک از عکاسی نیست. بهتر است از لباس‌هایی ساده و هماهنگ با لباس عروسی استفاده شود. بعضی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مجالس عروسی طبق تجربه خود می‌توانند بهترین گزینه‌ها را پیش روی شما قرار دهند.

از لوکیشن‌های مناسب با فصل برگزاری جشن عروسی استفاده کنید!

لوکیشن مناسب عکاسی فرمالیته، بستگی زیادی به فصل برگزاری جشن عروسی شما دارد. بسیاری از زوج‌ها ترجیح می‌دهند از لوکیشن‌های ساحلی، کویر، باغ و یا جنگل استفاده کنند. هر کدام از این موارد می‌تواند در نوع خود جالب باشد. نکته مهم در این خصوص این است که انتخاب لوکیشن خوب باید متناسب با فصل برگزاری جشن عروسی باشد. برگریزان پائیز، سفیدی زمینِ پوشیده از برف، ساحل درخشان و آفتابی و یا زمینی پوشیده از گل‌های بهاری از جمله این لوکیشن‌ها در فصل‌های مختلف هستند. تجربیات خدمات مجالس و عکاس می‌تواند در انتخاب یک موقعیت خوب برای عکاسی فرمالیته تاثیر بسزایی داشته باشد. 

زمان مناسب برای عکاسی فرمالیته را تعیین کنید!

تعیین زمان مناسب برای عکاسی از پارامترهای مهم در این زمینه است. منظور از زمان مناسب این است که تلاش کنید عکاسی را در زمانی انجام دهید که شرایط جوی و آب‌وهوایی مناسب بوده و فرصت کافی برای عکاسی داشته باشید. همچنین، لازم است زمانی از روز را به عکاسی فرمالیته اختصاص دهید که نور خورشید مناسب برای عکاسی باشد. از طرفی، موقعی از روز را انتخاب کنید که به لحاظ روحی و روانی در وضعیت مطلوبی باشید. مثلاً عکاسی در صبح، چهره شما را سرحال‌تر از زمان غروب نشان خواهد داد. انجام هماهنگی با مسئول خدمات مجالس و تیم عکاس در این باره بسیار مهم است. بنابراین، زمان عکاسی‌تان را از چند روز قبل تعیین کرده و آن را با خدمات مجالس هماهنگ کنید. شما می توانید جشن عروسی خود را در تالار پذیرایی عرشیا برگزار نمایید و یک شب به یادماندنی را برای خود رقم بزنید.

عکاسی فرمالیته جشن عروسی

آرامش‌تان را حفظ کنید و خجالت را کنار بگذارید!

داشتن استرس و اضطراب باعث می‌شود تا جلوه‌های عکس‌های شما حالتی مصنوعی به خود بگیرد. یکی از نکاتی که عکاس‌های حرفه‌ای پیشنهاد می‌دهند این است که هنگام عکاسی تصور کنید که هیچ دوربینی در برابر شما قرار نگرفته است. به این ترتیب، خواهید توانست با حفظ آرامش، ژست‌های طبیعی و در عین حال زیبا داشته باشید. این نکته را باید در نظر داشت که عکاسی در شب عروسی ممکن است به خاص‌ترین تجربه شما در عکاسی تبدیل شود. از طرفی ممکن است برخی از افراد از ایستادن مقابل دوربین عکاسی یا گرفتن برخی ژست‌ها خجالت بکشند. در این باره لازم است بدانید که در این موارد، هیچ نگاهی متوجه شما نیست. پس با خیال راحت و بدون استرس یا خجالت، از عکاسی اسپرت در فرمالیته لذت ببرید.

مراقب قیمت‌های عکاسی و خدمات مجالس باشید!

بعضی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مجالس با استفاده از سیاست‌های بازی با کلمات در تلاشند تا مبلغی بیشتر برای عکاسی را عائد شوند. هرچند که معمولاً عکاس‌های حرفه‌ای، مبلغی بیشتر به عنوان دستمزد دریافت می‌کنند، اما دستمزد بیشتر به معنای کیفیت بالاتر نیست. برای انتخاب عکاس مناسب لازم است از نمونه‌کارهای قبلی او بازدید داشته باشید. همچنین، کارهای مختلف از عکاسان متفاوت را ببینید. با در نظر گرفتن مهارت و سلیقه عکاس و مقایسه آن با سلیقه و بودجه خودتان می‌توانید بهترین عکاس، بهترین خدمات مجالس و بهترین کیفیت کار را با به‌صرفه‌ترین مبلغ ممکن پیدا کنید.

برای عکاسی فرمالیته، آرایشگاه مناسب را انتخاب کنید!

بهترین آرایشگاه برای روز عکاسی فرمالیته، همان آرایشگاهی است که برای روز عروسی خود با آن قرارداد بسته‌اید. با انتخاب یک آرایشگاه مناسب برای روز عکاسی خود خواهید توانست با بهترین چهره و آرایش در جشن عروسی خود حاضر شوید. دلیل اینکه پیشنهاد می‌کنیم از آرایشگرِ خودتان در روز عکاسی استفاده کنید، این است که بیشترین هماهنگی را با حالتی که در جشن عروسی دارید، داشته باشید. از طرف دیگر، آرایشگری که بعد از تحقیق فراوان یافته‌اید خواهد توانست بهترین آرایش، گریم یا میکاپ را برایتان فراهم کند.
باغ تالار عرشیا منو غذا عالی برای مهمانان خود در نظر دارد. ما برای مراسم عروسی شما منو ویژه ای در نظر داریم.

عکاسی عروس و داماد

برای کسب اطلاعات بیشتر برای برگزاری مراسم عروسی به صفحات زیر مراجعه نمایید :

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0