نکات مهم در انتخاب لباس ساقدوش

26 آذر ، 1398
تالار عروسی عرشیا

برای انتخاب لباس ساقدوش عروس باید به چه نکاتی توجه کرد

سالن عروسی مکان سپری کردن لحظات خوش و ثبت خاطرات منحصربه فرد است. برگزاری مراسم عروسی، سنتی دیرینه است که در کشورها و فرهنگ‌های مختلف، آئین، سبک و سیاق خود را دارد. تشریفات عروسی نیز خود داستان دیگری است که این روزها تبدیل به یک کسب‌وکار پرسود و پر رونق شده است. برگزاری مراسم عروسی دارای جنبه‌های اجرایی و مدیریتی مختلف و حساسی است. موارد دخیل در تعیین کیفیت مراسم عروسی بسیارند. تمام المان‌هایی که در برگزاری مراسم عروسی دخالت دارند، تحت نظارت دقیق مدیران تشریفات عروسی اداره می‌شوند. فاکتورهای مختلفی در تشریفات عروسی در نظر گرفته شده‌اند که به ثمر نشاندن برخی از آنان ضرورت دارد. بعضی دیگر از بخش‌های آن نیز بستگی به سلیقه‌های مختلف افراد و خانواده‌ها دارد.
 
یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که لازم است به آن توجه بسیار شود، انتخاب لباس عروس و داماد است. لباسی که قرار است در این شب به تن عروس و داماد پوشانده شود، قسمت عمده‌ای از ماجرای تشریفات عروسی است. لازم است که نوع پوشش، رنگ و مدل لباس با توجه به فرهنگ خانواده‌ها، سنت و اعتقادات و در هماهنگی با تزئینات سالن عروسی انتخاب شود. از طرفی دیگر، نقش ساقدوش‌ها نیز در این راستا اهمیت دارد. در نظر گرفتن چند ساقدوش در شب عروسی کاری پسندیده و جذاب است. از آنجا که ساقدوش‌ها در کنار عروس و داماد بوده و در معرض دید بسیار قرار دارند، لازم است نکات مهم در انتخاب لباس ساقدوش را بدانیم. برای انتخاب لباس ساقدوش توجه به موارد زیر حائز اهمیت است.

ساقدوش های عروس خانواده سلطنتی انگلیس

به مدل لباس عروس توجه داشته باشید!

در نظر گرفتن سبک و سیاق لباس عروس اولین قدم برای انتخاب مناسب لباس ساقدوش است. در سور و ساتی که در سالن عروسی برگزار می‌شود، پوشش عروس (و داماد) به گونه‌ای است که او را متمایز از دیگران می‌کند. البته این تمایز باید در یک هارمونی و تعادل با ساقدوش‌ها باشد. منظور از این صحبت این است که اگر مثلاً عروس، لباسی با طرح ساده پوشیده است، ساقدوش‌ها نیز به تبعیت از آن، لباسی ساده بپوشند. انجام چنین کاری در قدم اول باعث می‌شود که ساقدوش‌ها توسط مهمان‌ها قابل شناسایی باشند. از طرف دیگر جلوه و نمایی که چنین کاری به وجود می‌آورد، نمایانگر تصویری جذاب‌تر در نگاه دیگران می‌باشد. بنابراین، برای انتخاب لباس ساقدوش، همواره به طرح، رنگ، مدل، سبک وسیاق لباس عروس و داماد توجه داشته باشید. 

مدل مو، رنگ پوست و فرم بدن ساقدوش‌ها در نظر بگیرید!

بعد از اینکه لباس عروس و داماد را به عنوان معیاری برای انتخاب لباس ساقدوش در نظر گرفتید، لازم است به رنگ پوست، مدل مو و ظاهر ساقدوش‌ها نیز توجه کنید. شکل ظاهری و استایل هر نفر با دیگری متفاوت است. کاملاً طبیعی است که یک رنگ لباس و مدل خاص، مناسب یک نفر باشد و در عین حال به تن دیگری زار بزند. بنابراین، برای انتخاب بهترین مدل، رنگ و اندازه لباس ساقدوش، ظاهر هر کدام از آنها را نیز به عنوان یک متغیر در نظر داشته باشید. با انجام این کار، دو انتخاب متفاوت پیش رو خواهید داشت. یکی اینکه برای هر نفر رنگ و مدل لباسی را انتخاب و طراحی کنید که برازنده او باشد. دیگری این است که آنقدر در بین افراد مختلف بگردید تا یک ساقدوش متناسب با لباس مورد نظر بیابید.

لباس‌ها را با توجه به فصل برگزاری مراسم عروسی انتخاب کنید!

انتخاب‌هایی که برای لباس ساقدوش در فصل‌های مختلف دارید، متفاوت هستند. اینکه برگزاری مراسم عروسی در فصل سرد سال صورت می‌گیرد یا فصل گرم، متغیری در معادله انتخاب لباس ساقدوش مناسب است. البته این روزها نمونه‌های بسیاری از سالن عروسی هستند که تامین‌کننده وضعیت دمای مناسب در تمام فصول هستند. با وجود امکانات گرمایشی، سرمایشی و رفاهی مختلف در سالن عروسی، لازم نیست بیش از حد نگران نوع پوشش ساقدوش‌ها باشید. اما لازم است این نکته را به یاد داشته باشیم که همه اتفاقات جشن در سالن عروسی به وقوع نمی‌پیوندند. بنابراین، اگر در برنامه تشریفات عروسی در فصل زمستان، لباس کوتاهی برای ساقدوش‌ها در نظر دارید، حتماً پیش‌بینی یک شال و کت برای آنها داشته باشید. همچنین، در تابستان نیز تا حد ممکن از لباس‌هایی نازک و خنک برای راحتی ساقدوش‌ها استفاده کنید.
شما می توانید مراسم ازدواج خود را در  تالار عروسی عرشیا برگزار نمایید و یک شب عالی را برای خود رقم بزنید.

عروس و ساقدوش ها در مراسم عروسی

برای خرید لباس ساقدوش، کمینه و بیشینه قیمت تعیین کنید!

تشریفات عروسی هزینه‌های زیادی در پی دارد. از اجاره سالن عروسی گرفته تا آرایش عروس، گریم داماد، فیلم‌بردار، ملزومات پذیرایی و ده‌ها مورد کوچک و بزرگ دیگر. خرید لباس عروس، داماد و ساقدوش‌ها نیز جزئی از هزینه‌های تشریفات عروسی است. از یک جنبه، این الزام وجود دارد که یک حداقل برای صرف هزینه خرید لباس ساقدوش در نظر داشته باشید. این امر به دلیل جلوگیری از افت کیفیت برگزاری مراسم عروسی است. از جنبه دیگر نیز لازم است یک حداکثر برای این مورد داشته باشید تا هزینه‌های ناشی از خرید لباس بیش از حد نشود. تحقیق در مورد انواع لباس‌ها و بررسی مدل‌های مختلف به تحقق این هدف کمک می‌کند.

یک عنصر ثابت برای لباس ساقدوش ها مشخص کنید!

در بسیاری از موارد تعیین یک عنصر ثابت در لباس ساقدوش‌ها می‌تواند هماهنگی بین آنها را به وجود بیاورد. این عنصر می‌تواند به سادگی یک گل، رنگ لباس، جنس یا مدل آن باشد. حتی ممکن است بستن یک بازوبند با رنگ و مدل ثابت، هماهنگ کننده پوشش ساقدوش‌ها باشد. انتخاب هوشمندانه و ظریف این عنصر می‌تواند هزینه‌های ناشی از تهیه لباس را نیز کاهش دهد. همچنین، باعث ایجاد انعطاف‌پذیری در نوع پوشش هر کدام از ساقدوش‌ها خواهد شد. گاهی اوقات اکسسوری‌هایی چون گوشواره، گردنبند، دستبند، دسته‌گل نیز می‌توانند موثر واقع شوند. همچنین، وجود یک هارمونی بین لباس ساقدوش‌ها با سالن عروسی نیز عامل تاثیرگذاری است. 

ساقدوش‌ها باعث مجلل شدن سالن عروسی می‌شوند!

اگر نکات مهم در انتخاب لباس ساقدوش رعایت شوند، وجود ساقدوش‌ها می‌تواند باعث مجلل و لوکس شدن سالن عروسی و تصاویر عروس و داماد شوند. حضور چند نفر همراه با عروس و داماد که مزین به لباس‌های هماهنگ، چهره‌های زیبا و ظاهر آراسته باشند، یکی از کارهای لوکس در تشریفات عروسی به شمار می‌آید. با انتخاب لباس مناسب برای ساقدوش‌ ها، فضای جشن و سالن عروسی را مجلل‌تر کرده تا خاطره‌ای به یاد ماندنی‌تر در ذهن مهمانان ثبت شود.

ساقدوش های مراسم عروسی

برای اطلاعات بیشتر در برگزاری مراسم عروسی می توانید به صفحات زیر مراجعه نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0