برگزاری مراسم نامزدی در تالار بهتر است یا باغ

03 شهریور ، 1398
تیم تالار عروس

انتخاب محل مناسب برای برگزاری مراسم نامزدی یکی از موارد مهمی است که باید به آن دقت شود. برگزاری مراسم نامزدی معمولا در تالار یا باغ صورت می گیرد که هر کدام از این مکان ها دارای مزیت هایی هستند. نکات مختلفی برای برگزاری مراسم های نامزدی در تالار یا باغ وجود دارد که در اینجا به بررسی آنها می پردازیم. 

برگزاری مراسم نامزدی

در زندگی هر فردی مراسم عروسی از اتفاقات بسیار مهم است. از این رو عروس و دامادها تلاش می کنند که برگزاری مراسم نامزدی آنها به بهترین نحو صورت گیرد. همچنین این مراسم باید متناسب با بودجه آنها انجام گیرد. انتخاب محل مناسب برای برگزاری مراسم نامزدی یکی از مهمترین قسمت ها است که باید در نظر گرفته شود. در گذشته انتخاب محل مناسب برای برگزاری مراسم نامزدی به سادگی انجام می گرفت، چون خانه ها بزرگتر بودند و این مراسمات در خانه ها برگزار می شد. اما امروزه کمتر کسی حاضر می شود که اینگونه مراسمات را در خانه برگزار کند. اگر مراسمات عروسی به خدمات مجالس و یا تشریفات عروسی سپرده شود، مسئولیت ها از عهده افراد خارج می شود و تمامی کارهای تدارکات برگزاری مراسمات مربوط به نامزدی را آنها انجام می دهند.

برگزاری مراسم نامزدی در تالار یا باغ؟

یکی از نکات بسیار مهمی که باید هنگام برگزاری مراسم نامزدی به آن توجه شود فصلی می باشد که قرار است مراسم در آن برگزار شود. انتخاب کردن باغ عروسی برای فصل های بهار و تابستان بسیار مناسب است و همه افراد حاضر در مراسم، از بودن در باغ لذت بیشتری خواهند برد. تالارها چون دارای سیستم گرمایش و سرمایش برای چهار فصل هستند، برگزاری مراسم نامزدی را در هر زمانی می توان در تالارها انجام داد. همچنین تالارها دارای امکانات کاملی برای برگزاری مراسمات هستند. باغ هایی که مراسم عروسی در آنها برگزار می شود، معمولا در خارج از شهر هستند. اما سالن های پذیرایی برای مراسم نامزدی یا عروسی در داخل شهر قرار دارند.

ممکن است در برخی موارد طی کردن مسافت تا رسیدن به محل عروسی برای مهمانان سخت باشد. در خارج از شهر معمولا دردسر ترافیک وجود ندارد اما یافتن مکان مراسم گاهی باعث سردرگمی مهمانان می شود. می توان با دادن کروکی به مهمانان این مشکلات را برطرف کرد. در تالارهایی که در داخل شهر قرار دارند، مشکلات مربوط به ترافیک وجود دارد. برای برگزاری مراسم های نامزدی چه این مراسم در باغ باشد یا تالار از موارد مهمی که باید در نظر گرفته شود، محل پارک ماشین ها است. همچنین از موارد مهم دیگر درست سرو کردن غذا برای مهمانان است. پس هنگام اجاره باغ باید به این موضوع دقت کنید که غذای مهمان ها گرم بماند. اگر مراسم در تالار برگزار شود، دیگر مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت. زیرا در فضای باز غذا خیلی زود سرد می شود. از موارد مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد تامین برق مورد نیاز برای مکان برگزاری مراسم است. در صورتی که برای مراسم یک باغ را در نظر گرفته اید، باید از تامین برق آن برای گروه موسیقی و چراغانی ها مطمئن شوید. می توانید یک موتور برق برای این کار اجاره کنید.

گل آرایی عروسی

هزینه ورودی تالار یا باغ

هنگام انتخاب تالار یا باغ برای برگزاری مراسم های نامزدی لازم است که به هزینه ورودی دقت کنید. معمولا اجاره باغ ها نیاز به هزینه بیشتری دارد. در صورتی که بودجه شما زیاد نباشد، برای انتخاب باغ محدود خواهید بود.

مزیت تالار نسبت به باغ ‌

در تالار چون فضا بسته است و فضا نورپردازی بهتری دارد، کیفیت فیلم و عکس های گرفته شده بهتر خواهد بود. وقتی فضا باز و هوا تاریک باشد، کیفیت عکس ها خیلی پایین می آید. از دیگر مزایایی که تالار دارد، داشتن سالن جدا برای خانم ها و آقایان است. این امکان در باغ ها وجود ندارد. زمان بندی و برنامه ریزی برای همه برنامه ها و پذیرایی در تالار بهتر و دقیق تر از باغ است. در صورتی که تعداد مهمانان زیاد نباشد، انتخاب تالار از نظر اقتصادی به صرفه تر خواهد بود.

برگزاری مراسم

شما باغ یا تالار مراسم عروسی خود را انتخاب کرده اید؟! باغ تالار عروسی عرشیا با ارائه بهترین خدمات در خدمت شما عزیزان می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0